book logo

Статистика сайта

Для чого дівчата хочуть Армію. Як служат жінки в армії. Роль жінок у збройних силах

Интересные статьи обо всем - Наука, техника и люди

Army 2Історія жінок в армії простягається на чотири тисячоліття в минуле. Це явище присутнє у величезній кількості культур і народів. Жінки зіграли багато ролей у військовій історії, від древніх воїнів-амазонок, до сучасних командирів бойових кораблів, хоча переважна більшість всіх комбатантів у всі часи в будь-якій культурі були чоловіками.

Незважаючи на різні, хоча й обмежені, ролі жінок в арміях минулих товариств, роль жінок у збройних силах, особливо в їх бойової діяльності, є досить спірною. Тільки недавно жінки займати більш помітну роль в бойової роботи сучасних збройних сил. Незважаючи на те, що все більше число країн починають розширювати роль жінок у своїх збройних силах, дискусія про можливість збільшення частки жінок в армії досі триває.

В українській армії - дівочий бум. Напередодні осіннього призову в Генштабі підрахували: кожен третій військовослужбовець-контрактник - жінка. Навіщо представниці прекрасної статі відправляються служити, і чи є у них шанс стати генералами - з'ясовувала Ольга Клюєва.

У 5:00 ранку чуйний жіночий сон перервав сигнал бойової тривоги. Підрозділ перекидають на навчання "Широкий лан". Попереду - сотні кілометрів шляху і два тижні служби під відкритим небом.

Наталія Казакова, старший сержант 72-ї механізованої бригади:

- Я пріїхала на полігон Перший раз, не знала, Що брати, так одна спальник дала Інша - валянки.

Жіноча солідарність, невелика, але стабільна, зарплата і форма не за розміром - прикмети нинішньої служби. На питання: що змушує дівчат змінити спідниці і джинси на камуфляж, відповідь однозначна - стабільність.

"Шлюбної статистику" в українській армії бюро знайомств можуть позаздрити. Без обручки після проходження служби залишаються одиниці. До сестрам по зброї у сильної статі - особливе ставлення.

Те, що в українській армії стає все більше жінок, командирів, схоже, не бентежить.

- Там, де жінка, там порядок, відповідальність!

Свої сильні сторони слабка стать проявляє на службі. Материнський інстинкт і в армії може придатися.

Анатолій Штефан, капітан 72-ї механізованої бригади:

- Солдат - ції молодий чоловік Який прийшов від матері, и йому Потрібна Материнська опіка. Солдати можут підходіті до них, Як до матерів, Зі Своїми проблемами.

- Допомагають жінки або заважають?

- Що тільки попросимо, то і допомагають.

Жінки в армії служать юристами, інженерами, зв'язковою і десантниця. Нормативи зі стрибків з парашутом та стрільби - як і у чоловіків, тільки гранатомет в руки не дають. А ось протитанкова ракета в жіночих руках - справа звичайна. На рахунку у Олени Крилової - старшого оператора пускової установки протитанкової керованої ракети - більше 20 бойових запусків.

За роки служби на полігонах жінки звикають до гуркоту танків і розривів снарядів. Лякає їх зовсім інше.

- Зараз мені страшно йти на громадянку.

Для багатьох жінок тяготи армійської служби виявилися легше життя на громадянці.З початку 1970-х років більшість західних армій почали приймати жінок на дійсну військову службу. Однак лише деякі з країн дозволяють жінкам виконувати активні бойові ролі. Серед таких країн можна перерахувати Австралію, Нову Зеландію, Канаду, Данію, Фінляндію, Францію, Італію, Німеччину, Норвегію, Ізраїль, Сербію, Швецію і Швейцарію.

У сухопутних військах США зараз служить 21 жінка в генеральському званні, але більшість з них - бригадні генерали: це найнижче з генеральських звань, яке позначається однією зірочкою. На дійсній службі в армії США більше 500 тисяч чоловік; жінки складають 14% від цього числа.
Women in the Army. американка Дженніфер М. Сілва провела дослідження серед студенток, що навчаються за програмою навчального корпусу офіцерів запасу збройних сил США (ROTC). В результаті було встановлено, що жінки-курсанти оцінювали військову підготовку, як «можливість бути сильною, впевненою і вмілої» та багато в чому вважали її «як втеча від деяких негативних аспектів традиційної жіночності». Жінки-курсанти також заявляли, що програма ROTC є «гендерно-нейтральною». Дослідження стверджує, що жінки-курсанти були гіпер-пильними в процесі навчання і часто відчували, що вони були змушені постійно доводити, на що вони були здатні.

Дослідження Сільва виявило, що стать відіграє роль і в тому, як курсанти сприймаються керівників-жінок, посилаючись на висловлювання однієї жінки-курсанта: «У ВМФ США часто називають командирів-жінок« сукою, повією або лесбіянкою », і жодне з цих визначень не потрапляє під категорію «гарна». Якщо ви суворі з вашими підлеглими - то ви сука, але якщо ви строгий чоловік-командир, то вас просто поважають за те, що ви - хороший лідер ».

Тим не менш, з числа опитаних жінок-курсантів, 84 відсотки заявили, що вони не хочуть військової кар'єри, так як це буде перешкоджати можливості вийти заміж і мати дітей.

Збільшення частки жінок в армії створює певні побутові проблеми, зокрема командуванню доводиться вирішувати проблеми з розміщенням особового складу на кораблях і підводних човнах. Існує думка, що введення жінок у бойові підрозділи може негативно позначитися на згуртованості груп, так як не всі чоловіки довіряють жінкам. Є побоювання з приводу розвитку в армійському середовищі романтичних чи сексуальних відношенні, або про те, що жінка може завагітніти, щоб уникнути бойових дій. Деякі командири можуть свідомо надмірно оберігати жінок від захоплення противником, побоюючись сексуального насильства, так як такі прецеденти вже були.

З іншого боку, деякі експерти стверджують, що є брак чоловіків змусить збільшувати число жінок в армії, які в підсумку не повинні розглядатися як громадяни другого сорту.

Так, за словами підполковника Дейва Гроссмана, ізраїльські солдати при виявленні факту поранення колеги-жінки проявляли неконтрольовану агресію. Гроссман також відзначає, що ісламські бойовики рідко допускають потрапляння в полон жінок-бойовиків, зменшуючи здатність ЦАХАЛа допитати ув'язнених. З іншого боку, іракські та афганські цивільні особи часто не сприймають всерйоз і не побоюються жінок-військовослужбовців. Варто відзначити, що при проведенні розвідувальних заходів діти і жінки більш охоче вступають у контакт з жінками-військовослужбовцями, ніж з чоловіками.

У 1985 році Королівські ВМС Норвегії стали першим військово-морським флотом у світі, який дозволив жіночому персоналу служити на підводних човнах. У 1995 році було призначення жінки капітаном бойової субмарини. Данська військово-морський флот дозволив жінкам служити на підводних човнах у 1988 році, шведський флот - в 1989 році, ВМС Австралії в 1998 році, Канада та Іспанія в 2000 році.

При цьому статеві відмінності персоналу підводних човнів різко збільшують вартість експлуатації підводного судна. Згідно з даними ВМС США вартість переобладнання підводного човна для проходження спільної служби досягає $ 300,000 за одне місце, в той час, як вартість створення одного жіночого ліжко-місця на авіаносці складає всього $ 4000. Однак, в деяких країнах жінки, службовці в невеликих дизель-електричних підводних човнах використовують систему чергових, змінних спальних місць спільно з чоловіками.

У жовтні 2009 року секретар військово-морського флоту США, Рей Мабус оголосив, що він і начальник військово-морських операцій змінюють політику розміщення жінок на кораблях. Причиною зміни став той факт, що великі атомні підводні човни можуть допустити розміщення жінок-офіцерів практично без зміни конструкції. Крім того, командування флоту відзначає наявність великого числа кваліфікованих кандидатів з числа жінок. Було відзначено, що жінки в даний час представляють 15% від числа осіб, що перебувають на дійсній службі у військово-морському флоті, і що жінки сьогодні отримують близько половини всіх наукових і інженерних ступенів бакалавра.

29 квітня 2010 було офіційно оголошено, що жінкам дозволяється служити на борту американських підводних човнів.

Перша група американських жінок-підводників завершила цикл навчання і заступила на бойове чергування на борту атомних підводних човнів зі стратегічною ядерною зброєю в листопаді 2011 року.

В кінці 20-го і на початку 21-го століття, «воїни-жінки» отримали значне уявлення в масовій культурі. Серед проявів можна відзначити фільми «Солдат Джейн» і «Прибрати перископ».

У 2007 році автор Кірстен Холмстедт випустила книгу «Група сестер: американські жінки на війні в Іраку». У книзі представлені дванадцять історій американських жінок на фронті в тому числі першої американської жінки-пілота, яка була збита в ході бойової місії, першою чорношкірою американської військової жінки-пілота, 21-річної жінки - баштового стрілка захисту конвою, двох жінок-військових поліцейських і медсестер. Її друга книга: «Дівчата приходять додому: Розповіді воїнів жінок, які повертаються з Іраку» розкриває подробиці життя жінок, які служили в бойових умовах після того як вони повернулися додому.

Примітною тенденцією наукової фантастики з 1940 року є розміщення жінок в домінуючої військової ролі. Вони часто показуються на командних посадах, в деяких випадках це супроводжується повною десегрегації підлог, наприклад, у фільмі «Зоряний десант», де ніхто не виявляв докорів сумління при роздяганні або прийнятті душа з особою іншої статі.

Жінки служать у піхоті і спецпідрозділах в таких популярних ігрових серіях, як «Mass Effect» і «Gears of Wars».

Таким чином, тенденція проникнення жінок в бойові підрозділи збройних сил наростає. Росія поки багато в чому відстає в цьому напрямку навіть від Китаю, не кажучи вже про США. Але лиха біда - початок ...


Похожие материалы:
Следующие материалы:
Предыдущие материалы: